Wykład gościnny: Rules and norms in ethnographic Tibet: reflections on law as a social form

Miejsce wydarzenia: Harcmistrza Aleksandra Kamińskiego 27a, 90-219 Łódź
Czas: 15 maja 2024 (środa) 14:30 - 16:00

Centre for Anglo-American Legal Tradition oraz Instytut Etnologii I Antropologii Kulturowej UŁ zapraszają na gościnny wykład, który wygłosi prof. Fernanda Pirie (University of Oxford).

Wykład zatytułowany “Rules and norms in ethnographic Tibet: reflections on law as a social form” odbędzie się 15 maja 2024 r w godz. 14.30-16.00 w Sali Rady Wydziału Filozoficzno-Historycznego UŁ (s. 103, piętro 1, ul. Kamińskiego 27a).

Prof. Fernanda Pirie to antropolożka specjalizująca się w społeczeństwach tybetańskich, która wykorzystała swoje badania nad praktykami prawnymi i kodeksami prawnymi do rozwoju antropologii prawa. Jej podejście, zaprezentowane w książce „The Anthropology of Law” stanowi podstawę do badań nad historią prawa tybetańskiego, a także nad pokrewnymi zagadnieniami, takimi jak prawo porównawcze i antropologia oraz związek między badaniami empirycznymi a teorią prawa.Prof. Pirie  pracuje obecnie nad projektem „ Legal Ideology in Tibet: Politics, Practice, and Religion”, finansowanym przez AHRC, polegającym na badaniu historii prawa średniowiecznego Tybetu.

Miejsce wydarzenia: Harcmistrza Aleksandra Kamińskiego 27a, 90-219 Łódź

Data i godziny wydarzenia: 15 maja 2024 (środa) 14:30 - 16:00