III Lokalny Moot Court z arbitrażu handlowego

ELSA Łódź wraz z Katedrą Postępowania Cywilnego I zapraszają do udziału w III edycji Lokalnego Moot Courta z arbitrażu handlowego. Jest to idealny konkurs dla każdego, kto chciałby wykorzystać wiedzę zdobytą na studiach w praktyce i poczuć się jak na prawdziwej sali sądowej.

III Lokalny Moot Court z arbitrażu handlowego składa się z 2 etapów. Mogą w nim wziąć udział 2-3 osobowe drużyny, a przeznaczony jest dla studentów IV roku - realizujących przedmiot postępowanie cywilne na wszystkich trybach.

I. etap polega na sporządzeniu Pism Konkursowych, czyli pozwu i odpowiedzi na pozew.

II. etap polega na przedstawieniu argumentów wylosowanej strony przed Sądem Konkursowym.

Do tego etapu przejdą dwie najlepsze drużyny.

Nagrody:

• Zwycięski zespół otrzyma ocenę bardzo dobrą z egzaminu z postępowania cywilnego.
  • Zdobywcy II miejsca będą mieli zagwarantowane zaliczenie egzaminu.
  • Ponadto na finalistów czekają nagrody rzeczowe.

Cały konkurs odbędzie się w ramach zajęć laboratoryjnych prowadzonych przez Katedrę Postępowania Cywilnego I, co pozwoli uczestnikom na przygotowanie merytoryczne do konkursu pod okiem specjalistów w dziedzinie. Udział w zajęciach jest obligatoryjny a dodatkowa liczba punktów ECTS nie będzie stanowiła problemów przy rozliczeniu roku.

Zapisy dla studentów studiów dziennych odbywają się przez USOS. Studentów studiów wieczorowych oraz zaocznych prosimy o zapisy za pomocą formularza rejestracyjnego dostępnego poniżej.

Zapisy potrwają do 3 marca.
Formularz rejestracyjny (studia wieczorowe i zaoczne).