Następstwo prawne wspólników w spółkach handlowych

Katedra Prawa Gospodarczego i Handlowego WPiA UŁ zaprasza na XIII Forum Prawa Spółek „Następstwo prawne wspólników w spółkach handlowych”, które odbędzie się 17 maja 2024 roku.

Forum Prawa Spółek to wydarzenie z wieloletnią tradycją, które od samego początku przyciąga specjalistów zajmujących się prawem gospodarczym i handlowym.
Tegoroczne wystąpienia będą dotyczyły m.in. takich tematów, jak:

• Zmienność składu osobowego spółek handlowych - prof. KUL dr hab. Andrzej Herbet (Dziekan Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego)
  • Następstwo prawne wspólników spółek osobowych - prof. UEK dr hab. Jan Lic (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie)
  • Następstwo prawne wspólników spółek kapitałowych - prof. UW dr hab. Artur Nowacki (Uniwersytet Warszawski)
  • Zarządca sukcesyjny – prof. dr hab. Katarzyna Kopaczyńska-Pieczniak (Uniwersytet Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie)
  • Fundacja rodzinna - adw. dr Michał Bieniak
  • Następstwo prawne wspólników spółek handlowych w orzecznictwie sądów powszechnych i Sądu Najwyższegodr Jakub Janeta, dr Wiktor P. Matysiak (Uniwersytet Łódzki)

Patronat honorowy:

• Minister Sprawiedliwości, Prokurator Generalny, prof. dr hab. Adam Bodnar