Studenckie Koło Teorii, Filozofii i Socjologii Prawa

Michał Wrona

skntfsp@wpia.uni.lodz.pl

• o nas

Spotkania Studenckiego Koła Naukowego Teorii, Filozofii i Socjologii Prawa odbywają się w sali seminaryjnej Katedry Teorii i Filozofii Prawa (1.23) w każdy wtorek o godzinie 17:30.

Na spotkaniach pogłębiamy wiedzę o prawie z perspektywy etycznych i filozoficznych problemów, jakie istnieją w sferze prawoznawstwa. W szczególności zajmujemy się zagadnieniami wykładni prawa i wartości moralnych, które ujawniają się w procesie tworzenia prawa i jego stosowania. Rozmawiamy o relacji sfery prawa pozytywnego i innych systemów normatywnych, w szczególności moralności i religii oraz zagadnieniach związanych z polityką prawa i społecznymi problemami, które pozostają w centrum zagadnień filozoficznych, tj. problematyką eutanazji, aborcji, legalizacji związków partnerskich i problematyką idei sprawiedliwości społecznej.

Na naszych spotkaniach prowadzimy również wspólne zajęcia z translatoryki tekstów, które dotyczą istotnych zagadnień filozoficznoprawnych, a które nie są przetłumaczone. Jednym z głównych celów, które sobie postawiliśmy, jest zrzeszanie studentów zainteresowanych udoskonalaniem swojej wiedzy z zakresu filozofii prawa.
    Koło działa przy Katedrze Teorii i Filozofii Prawa, którą od 1990 roku kieruje prof. zw. dr hab. Marek Zirk-Sadowski, a która skupia wokół siebie wszystkich tych, którzy za spektrum swoich zainteresowań uznają teoretyczne i filozoficzne aspekty porządku prawnego.

Opiekunem naukowym Koła jest dr hab. prof. nadzw. Tomasz Bekrycht.

• struktura

Opiekun naukowy - dr hab. Tomasz Bekrycht prof. nadzw. UŁ