Stypendium Erasmus+ na BIP UNIC UNIC Summer School w Bilbao

Zapraszamy do udziału w rekrutacji na wyjazd w ramach programu „UNIC Summer School” organizowany w ramach ERASMUS+ Blended Intensive Programmes (BIP) przez międzynarodowe konsorcjum uczelni University of Deusto (Bilbao), University of Zagreb, Koç University, WPiA UŁ.

I etap: 10 – 24 kwietnia 2024 r. przez FORMS

II etap: 26 kwietnia 2024 r. rozmowy kwalifikacyjne w TEAMS

Rekrutacja adresowana jest wyłącznie do studentów WPiA UŁ, którzy w r. a. 2023/2024 są na etapie magisterskim, a zatem w rekrutacji mogą wziąć udział studenci kierunku administracja II stopnia i ostatnie 2 roczniki prawa (studiów stacjonarnych lun niestacjonarnych). Inne wymagania rekrutacyjne to znajomość j. angielskiego na poziomie B2, średnia minimum 3.2 oraz zainteresowanie tematyką prawnych aspektów migracji, prawami człowieka i sprawiedliwością społeczną. Więcej szczegółów w załączonym plik z zasadami rekrutacji.

Program składa się 2 elementów:

1. krótka część online;
  2. 5-dniowy wyjazd do University of Duesto w Bilbao (17-21 czerwca 2024 r.), gdzie międzynarodowa grupa studentów weźmie udział w zajęciach stacjonarnych ;

Dla zakwalifikowanych studentów, udział w programie jest bezpłatny + uczestnicy otrzymują podczas mobilności zagranicznej stypendium ERASMUS+ w wysokości €70 / dzień.

Realizacja BIP “UNIC Summer School” daje 4 ECTS i jest w pełni uznawana w ramach na WPIA UŁ – pozwala zaliczyć “moduł wybieralny 4 ECTS” zarówno na kierunku administracja jak i prawo. Alternatywnie, można ubiegać się o uznanie w formie nieodpłatnego ponadprogramowego rozszerzenia studiów z wpisaniem do suplementu do dyplomu.

Zalety:

• możliwość realizacji krótkookresowej mobilności zagranicznej z dofinansowaniem ERASMUS+ uznanej w ramach programu studiów na WPiA UŁ;
  • lepsze zrozumienie zagadnień prawnych z zakresu migracji, w tym ich wpływ na otoczenie, polityka migracyjna, bezpieczeństwo granic, suwerenność a prawa człowieka, różnorodność kulturowa, kryzys migracyjny i inne;
  • podniesienie kompetencji z zakresu praw człowieka i zrównoważonego rozwoju społeczeństwa;
  • podniesienie kompetencji z aktywnego języka angielskiego;
  • podniesienie kompetencji z zakresu multi-kulti i pracy w międzynarodowej grupie;
  • aspekt praktyczny – wycieczka do centrum uchodźców Fundación Ellacuría and Mambre Etxea;
  • rozwój zainteresowań;
  • rozwój osobisty.

Dla studentów WPiA UŁ dostępnych jest 5-9 stypendiów ERASMUS+

Program „UNIC Summer School”.

The programme comprises 5 modules and a field trip:

• Migration and International Protection in the Global Context
  • Border Policies
  • Forced Displacements: Common European Asylum System
  • Reception and Social Integration: Migration Policy and the Rights of the Migrants
  • Autonomy and Subjectivity of Migrant Individuals

* Visit to Fundación Ellacuría and Mambre Etxea project

MA students with B2 in English are all welcome.

Rekrutacja prowadzona jest przez Martę Muchę, Wydziałowego Koordynatora ERASMUS+ oraz dr Karolinę Mendecką, opiekuna merytorycznego Programu.

Więcej szczegółów oraz szablony dokumentów w załącznikach.

W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy również do kontaktu na international.office@wpia.uni.lodz.pl lub karolina.mendecka@wpia.uni.lodz.pl