kierownik studiów:

dr Zbigniew Wardak zwardak@wpia.uni.lodz.pl

Sekretariat studiów:

W sprawach natury organizacyjnej proszę kontaktować się z:

Inauguracja studiów zaplanowana jest na dzień 13 grudnia 2019 r. o godz. 13.00.

Inauguracja odbędzie się w siedzibie Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, ul. Kopcińskiego 8/12; 90 – 232 Łódź; sala 2.46, poziom 2, beczka B.

O STUDIACH SŁÓW KILKA...

Cel studiów

Celem studiów jest podniesienie kompetencji zawodowych w obszarze psychiatrii i psychologii wśród sędziów i asesorów sadowych, orzekających w wydziałach cywilnych, gospodarczych, rodzinnych i nieletnich oraz pracy i ubezpieczeń społecznych.

Certyfikacja

Studia podyplomowe zakończą się egzaminem w formie testu jednokrotnego wyboru. Przewidziano także egzamin semestralny na zakończenie I semestru studiów. Ukończenie studiów podyplomowych potwierdza świadectwo ukończenia studiów podyplomowych, które zawierać będzie ocenę końcową.

Zakwaterowanie, wyżywienie, parking

Osobom, które będą nocować w Łodzi w trakcie weekendów zjazdowych, polecamy noclegi w Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym UŁ (csk.uni.lodz.pl), znajdującym się ok. 200 metrów od budynku Wydziału Prawa i Administracji. Telefon: (42) 635-54-90, strona internetowa: www.csk.uni.lodz.pl

Na Wydziale działa stołówka (poziom 0), gdzie można zjeść dwudaniowy obiad.

Na poziomie -1 znajdą Państwo natomiast kawiarnię.

Uczestnicy studiów będą mieli zapewniony wjazd na parking Wydziału (proszę dzwonić przy bramie wjazdowej podając informację, że jest się Uczestnikiem studiów). Po uprzednim zgłoszeniu można też samochód zostawić na noc (parking nie jest strzeżony).

Program studiów podyplomowych z zakresu psychiatrii i psychologii dla sędziów POBIERZ

Udział w studiach będzie w większości finansowany przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury. Koszt własny każdego uczestnika wynosi 500 złotych. Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury ani Uniwersytet Łódzki nie pokrywają kosztów podróży, wyżywienia i zakwaterowania uczestników w związku z ich udziałem w studiach.

Indywidualny numer konta bankowego do wpłat zostanie przekazany Słuchaczom podczas pierwszego, inauguracyjnego  zjazdu. Termin zapłaty będzie liczony od tego czasu i wyniesie 3 tygodnie.

Zajęcia na studiach podyplomowych będą prowadzone przez nauczycieli akademickich Uniwersytetu Łódzkiego oraz innych uczelni, a także praktyków z bogatym doświadczeniem zawodowym.

Studia zostaną uruchomione w roku akademickim 2019/2020 (pierwszy zjazd jest zaplanowany w dniach 13-14 grudnia 2019 r., zakończenie studiów zaplanowano w dniach  6-7 listopada 2020 r.).

Rekrutacja jest prowadzona przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury.

Ze strony Uniwersytetu Łódzkiego wszelkie czynności natury formalnej przeprowadzimy na pierwszym zjeździe. Prosimy o zabranie ze sobą kserokopii dyplomu ukończenia studiów wyższych oraz jednego zdjęcia (format legitymacyjny).

Należy zabrać ze sobą:

- wypełniony i podpisany Kwestionariusz osobowy dla słuchacza studiów podyplomowych w UŁ,

- podpisaną Informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych dla słuchaczy studiów podyplomowych,

- kserokopię lub odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych,

- 1 zdjęcie w formacie legitymacyjnym.

Wstępny harmonogram sesji zjazdowych:

Zajęcia odbywać się będą w budynku Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego (tzw. „Paragraf”), znajdującym się w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 8/12.

Harmonogram sesji zjazdowych:

Zjazd nr 1: 13-14 grudnia 2019 r. :: SZCZEGÓŁOWY PLAN ZJAZDU

Zjazd nr 2: 24-25 stycznia 2020 r. :: SZCZEGÓŁOWY PLAN ZJAZDU

Zjazd nr 3: 7-8 lutego 2020 r. :: SZCZEGÓŁOWY PLAN ZJAZDU

Zjazd nr 4: 21-22 lutego 2020 r. :: SZCZEGÓŁOWY PLAN ZJAZDU :: GRUPA 1 :: GRUPA 2 :: GRUPA 3 :: GRUPA 4 :: GRUPA 5

Zjazdy odwołane z uwagii na pandemię: 13-14 marca 2020 r. , 3-4 kwietnia 2020 r., 29-30 maja 2020 r., 19-20 czerwca 2020 r..

Zjazd nr 5: 18-19 września 2020 r. - ZJAZD ONLINE :: SZCZEGÓŁOWY PLAN ZJAZDU

Wstępny harmonogram kolejnych zjazdów:

Zjazd nr 6: 2-3 października 2020 r. :: SZCZEGÓŁOWY PLAN ZJAZDU :: GRUPA 1 :: GRUPA 2 :: GRUPA 3 :: GRUPA 4 :: GRUPA 5

Zjazd nr 7: 6-7 listopada 2020 r. - ZJAZD ONLINE :: SZCZEGÓŁOWY PLAN ZJAZDU

Zjazd nr 8: 4-5 grudnia 2020 r. - ZJAZD ONLINE :: GRUPA 1 :: GRUPA 2 :: GRUPA 3 :: GRUPA 4 :: GRUPA 5

Zjazd nr 9: 15-16 stycznia 2021 r. - ZJAZD ONLINE :: GRUPA 1 :: GRUPA 2 :: GRUPA 3 :: GRUPA 4 :: GRUPA 5