PRAWO NOWYCH TECHNOLOGII – OBSŁUGA BIZNESU I SEKTORA PUBLICZNEGO

Godło narodowe
PRAWO NOWYCH TECHNOLOGII – OBSŁUGA BIZNESU I SEKTORA PUBLICZNEGO

O STUDIACH

Program studiów podyplomowych „Prawo nowych technologii – obsługa biznesu i sektora publicznego” przygotowuje absolwentów do prawnej obsługi przedsiębiorstw, które w swojej działalności wykorzystują najnowsze technologie, posługują się systemami opartymi na sztucznej inteligencji, działają w obszarze handlu elektronicznego, marketingu cyfrowego (digital marketing), świadczą usługi drogą elektroniczną, przetwarzają dane osobowe i nieosobowe. Studia te skierowane są również do pracowników sektora publicznego zatrudnionych przy wdrożeniach informatycznych i realizacji zadań publicznych w ramach usług e-administracji.

Program został przygotowany we współpracy i w odpowiedzi na zapotrzebowanie interesariuszy zewnętrznych – przedsiębiorców wykorzystujących najnowsze technologie i prawników świadczących usługi prawne na rzecz biznesu, jak również jednostek administracji publicznej. W obydwu tych sektorach widoczne jest wzmożone korzystanie i oferowanie usług opartych na nowych technologiach, w tym na systemach sztucznej inteligencji. Z tego też względu wszystkie zajęcia prowadzone są przez ekspertów i specjalistów, mających duże doświadczenie praktyczne w obszarze wdrożeń i wykorzystywania rozwiązań technologicznych.

CEL STUDIÓW

Studia mają za zadanie pogłębienie wiedzy, umiejętności i kompetencji słuchaczy w zakresie prawnych uwarunkowań funkcjonowania nowych technologii. Zasadniczym celem studiów podyplomowych „Prawo nowych technologii – obsługa biznesu i sektora publicznego”jest doskonalenie zawodowe osób zajmujących się obsługą prawną przedsiębiorstw i sektora publicznego w zakresie wdrażania i wykorzystywania nowych technologii, zarządzania danymi, zarządzania bezpieczeństwem informacji, w tym osób zapewniających wsparcie prawne w zakresie handlu elektronicznego, systemów sztucznej inteligencji, dostarczania i utrzymywania szeroko pojętych e-usług.

Rok akademicki 2024/2025

Rekrutacja trwa od 5 czerwca do 15 października 2024r

Kandydaci na studia powinni legitymować się wykształceniem wyższym (licencjackim, magisterskim lub inżynierskim) dowolnego kierunku.

Koszt uczestnictwa w studiach wynosi 6200,00zł. Możliwa jest opłata w dwóch ratach po 3100,00zł.
Osoby legitymujące się Kartą Absolwenta UŁ otrzymują 10% zniżki!

Etap I. - przed uruchomieniem studiów

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia składają następujące dokumenty:

- poświadczoną przez UŁ kserokopię dyplomu ukończenia studiów wyższych lub jego odpis wydany przez uczelnię (oryginał przedkłada się wyłącznie do wglądu),

- podanie o przyjęcie na studia,

- kwestionariusz osobowy kandydata,

- zaakceptowaną informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych kandydata uczestniczącego w rekrutacji.

Etap II. po informacji o uruchomieniu studiów

Kandydaci składają zaakceptowaną informację o przetwarzaniu danych osobowych słuchacza studiów podyplomowych.

Dokumenty należy dostarczyć osobiście do sekretariatu studiów podyplomowych:

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego

ul. Kopcińskiego 8/12

pok. 3.69 (III piętro)

lub wysłać pocztą tradycyjną pod wyżej wymieniony adres z dopiskiem Studia podyplomowe "Prawo nowych technologii - obsługa biznesu i sektora publicznego"

Dokumenty do pobrania:

PROGRAM STUDIÓW

Program studiów obejmuje kompendium wiedzy na temat prawnej obsługi najnowszych technologii w zakresie wdrożeń, funkcjonowania, bezpiecznego korzystania z sieci i przeciwdziałania zagrożeniom, a także odpowiedzialności cywilnej, karnej, administracyjnej i prawnopracowniczej.

Ramowy program studiów

dr Zbigniew Okoń
dr Krzysztof Wygoda

ROZKŁAD ZAJĘĆ I ORGANIZACJA ROKU AKADEMICKIEGO

• studia trwają 2 semestry i obejmują 214 godzin w tym 2 ostatnie godziny przeznaczone są na pisemny egzamin końcowy,
  • zajęcia prowadzone są w formie wykładu z wykorzystaniem metody problemowej, zakładającej dominujący praktyczny aspekt prezentowanych zagadnień,
  • studia prowadzone są w formie on-line (z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość),
  • zjazdy odbywają się w soboty i niedziele zwyczajowo dwa razy w miesiącu, w okresie od października do czerwca,
  • studia kończą się pisemnym egzaminem końcowym,
  • po uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu słuchacze otrzymują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych "Prawo nowych technologii - obsługa biznesu i sektora publicznego".

Kierownik Studiów Podyplomowych
dr hab. Marlena Sakowska-Baryła, prof. UŁ
Katedra Europejskiego Prawa Konstytucyjnego
e-mail: nowe.technologie@wpia.uni.lodz.pl