SKN Administratywistów WPiA UŁ z wizytą w Naczelnym Sądzie Administracyjnym w Warszawie

W dniu 17 maja 2024 r. członkowie Studenckiego Koła Naukowego Administratywistów WPiA UŁ wraz z innymi zainteresowanymi wybrali się do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

Studenci uczestniczyli w rozprawach, które dotyczyły m. in. zwrotu nieruchomości, czasowego odbioru zwierzęcia czy opłat za pobyt w domu pomocy społecznej. Po rozprawach i pamiątkowym zdjęciu ze składem sędziowskim studenci zostali oprowadzeniu po gmachu sądu. Uczestnicy dowiedzieli się o kształtowaniu sądownictwa administracyjnego w Polsce, a także mieli okazję zobaczyć historyczne dokumenty, zdjęcia i przedmioty z czasów Najwyższego Trybunału Administracyjnego.

Dziękujemy wszystkim Sędziom NSA, dzięki którym udało się poszerzyć zakres wiedzy oraz Pani Dorocie Korybut-Orłowskiej za oprowadzenie.

Zdjęcia: Małgorzata Boruń, Gabriela Luty